Zayza Forum İnceleme: Mafia II

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Zayza Forum İnceleme: Mafia II

Mesaj tarafından Misafir Bir Paz Ara. 27, 2009 1:38 am

Tür: Aksiyon
Yapımcı:2K Czech
Platform:Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

Asgari Sistem Özellikleri:
Bellek 16 GB
İşlemci AMD 64 3200+ veya Intel Pentium® 4 3.0GHz
RAM 512 MB RAM (XP) / 1 GB RAM (VISTA)
Ekran Kartı Shader 3.0 destekli 256 MB nVidia® GeForce™ 6600GT / ATI® Radeon™ 1600XT

Yıllar evvel bir adam tanımıştım evlat. Kendi halinde bir taksi şöförüydü. Külüstür de bir arabası vardı. Dur bakıyım ismi neydi...hah hatırladım "Thomas Angelo" tabi dostları ona Tommy derlerdi. Şu çivisi çıkmış dünyada tek düzgün insan diyebilirdiniz. Ta ki Salieri'nin adamları Paulie ve Sam arabasına binene dek.

Hikaye 2002 yılında başlamıştı. O zamana kadar böyle bir oyunun benzerleri bile yoktu. Henüz oyunda arabadan inmek ışınlanmak gibi bir şeydi. Ancak bu oyun tüm tabular yıkan oyun oldu.

Morello'nun adamlarından kaçıyorlardı. Tabi o zamanlar şehirde iki kişinin sözü geçerdi. Biri Morello diğeri de Don Salieri. Eh bir ülkede iki tane kral olmaz. Bunlar da birbirlerini yok etmek için uğraşıp dururlardı. Bizim Tommy safının bunlardan haberi bile yoktu. Her neyse evlat, bunlar Tommy'nin arabasına binerler ve kendilerini kurtarmalarını ister. Bizim iyilik meleği salak bunların hayatını kurtarır. Tabi kendi hayatını mahvettiğini bilmeden. Morello bunu duyar da rahat bırakır mı hiç. Ertesi gün Tommy'nin arabasını parçalarlar. Tabi Tommy'le birlikte. Eh denize düşen yılana sarılırmış. Bu da dooğru Salieri'ye. Böylelikle Mafya dünyasına adımını atmış olur.

Özellikle hikayenin geçmekte olduğu yıllar çok güzeldi. Antika arabalar. Fotr şapkalı insanlarıyla tam bir Amerikan Rüyasıydı. İçinde bulunduğumuz şehir "Lost Heaven" yani Kayıp Cennet ise sanat eseriydi. Hiçbir sokak kendini tekrar etmiyordu. Kuralları vardı. Yani yaşayan bir şehirdi.

Aaaah evlat mafya dünyası süslüdür. Kadın, para, şan, şöhret, saygınlık. Bunların hepsini bulabilirsin. Ancak o dünyada tek bir renk vardır. Kırmızı. Her sabah yataktan kalktığında acaba bugün güneşin batışını görebilecek miyim dersin. Karını ve çocuğunu öptükten sonra gidip adam öldürürsün. Tommy Tommy... Hiç uyaran olmadı. Zavallı Tommy. Bu lanet olası dünyaya beline kadar gömüldü. Kaybını hiç göremedi. İlk başlarda herşey güzeldi. Para kazanıyordu. Kadınlarla birlikteydi. Sonra...

Oyun Illusion Softworks tarafından gerçekleştirilmişti. Oyun piyasaya sürüldüğü 28 Ağustos 2002 tarihinden 2008'e kadar 2 milyona yakın satış gerçekleştirerek bir rekora da imza atmıştır.

Her neyse lafı uzatmadan Tommy'nin sonunu anlatıyım. -Öhhhö öhhö . Lanet ciğerlerim beni öldürüyor.- Ne diyordum, hah Tommy. Para onu iyice kör etti, namus timsali adam birden namussuzun teki olmuştu. Salieri'den çalmaktı niyeti. Tabi yılların kurt mafyası bunu affeder mi. Temizliğe girişir. Bizim saf da gider polislere öter. Salieri ve adamları elektrikliye oturtulur. Tommy rahatlar. Ta ki 1950'ye kadar. Ben o zamanlar Tommy'nin karşı komşusuydum. Tanrı biliyor ya kapının önüne çıksaydım benim sonum da aynı olurdu. Arabadan iki kişi indi. Tommy'yi sordular. Benim dedi. Aptal. Salieri gibi adamlar mezardayken bile çalışırlar. Ahhhh işte böyle evlat. Şimdi iyi düşün hala bu dünyaya girmek istiyor musun?

Illusion Softworks bu büyük başarının ardından ikinci bir Mafia oyununa başladılar. Bu oyun diğerinin hatalarından ders çıkartarak geliyor üstelik. Çıkış tarihi henüz belli olmayan oyunda henüz bilinen bir kaç özellik var:

1-)Oyunda okunabilir gazeteler olacak ve bu gazetelerden 1945 ve 1950'lerin başı hakkındaki haberler öğrenilebilecek.
2-)Oyunda arabaların önemli bir rolü olacak. Arabalar, oyundaki tarihe uygun bir şekilde olacak.
3-)Oyuncu, şehrin içinde kendine bir ev satın alabilecek.
4-)Restorantlardan alınan yiyecek ve içecekler sayesinde sağlık yükseltilebilecek.
5-)Oyunda araba modifiye etme imkânı olacak.
6-)Çevre ile olan etkileşim daha da artmış bir şekilde oyuncunun karşısına çıkacak.
7-)Radyolardan o günlerin tanıdık şarkıları duyulabilecek.
8-)Araba, zaman geçtikçe kirlenecek. Ayrıca arabaların benzinleri de bitebilecek. Oyuncu kendi arabasını satın aldığında istediği takdirde arabanın plakasını bile değiştirebilme şansına sahip olacak. Kamyonların arkaları açılabilecek, ve bu bölümlere cesetler ve silahlar saklanabilecek.

Ekran görüntüleri:
http://www.bloggertr.com/wp-content/uploads/2008/04/game_mafia_2_screenshots.jpg
http://ui26.gamespot.com/2137/mafia2screenshots2_2.jpg
http://ps3.kombo.com/images/media/562/mafia2_042408_7244.jpg
http://mafia-daily.net/wp-content/gallery/mafia-2-artwork/woundedvito.jpg

İşte bunlar bilinen birkaç özellik. Umarım beklediğimiz gibi bir oyun buluruz. İyi eğlenceler

Misafir
Misafir

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics